NAMA NEDİR?


Bugünkü Altay ve Saha Türklerinin inancında Tufan Efsanesi'nin çeşitli varyantları mevcuttur. Eski dönemlerde "Nama" isimli bir adam yaşarmış. Tengri (İslam öncesi Türk'ler; tek tanrı inancına sahipti ve O'na Tengri derlerdi) Nama'ya tufan olacağını, insanları ve hayvanları kurtarmak için bir gemi yapmasını söyler. Nama oğullarıyla birlikte Tengri Ülgen'in öğrettiği şekilde gemiyi yapar. Hayvanlardan birer çift ve alabildiği kadar insanı alır gemisine. Gökyüzünden bardaktan boşalırcasına yağan yağmurla birlikte, yerin altından da sular fışkırmaya başlar. Yeryüzü kısa sürede sularla kaplanır. Dünyada kurtulanlar Nama'nın gemisine binenlerden ibarettir. Bir müddet sonra sular çekilip, kara parçaları su yüzüne çıkar. Nihayet gemi bir dağın tepesinde karaya oturur. Suların iyice çekilmesiyle birlikte dünyada yaşam Nama'nın gemisindeki canlılarla devam eder.

Nama; bizim için yeni bir başlangıç demektir.

BİZ KİMİZ?


Amacımız sevdiğimiz işi, sevdiğimiz şekliyle yaparak, çözüm ortaklarımızla birlikte; tasarımdan yazılıma, mobile uygulamalardan markalaştırma ve sosyal medya hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede, projelerinizi sizin istediğiniz standartlarda hayata geçirmek.İŞİMİZİ SEVİYORUZ


Nama Crea ekibi olarak; gelişen teknolojinin tüm imkanları ile hayalinizdeki projeleri gerçeğe dönüştürür, tasarım ihtiyaçlarınız için sürekli üretir ve kendimizi sürekli geliştiririz.

Beyaz bir kağıtla başlayan tasarımlarımızın hayata geçtiğini görmek bizi mutlu ediyor. Binlerce satır yazarak hazırladığımız yazılımlarımızı milyonlarca insan kullandığında mutlu oluyoruz. Bir organizasyon için kimlik oluşturduğumuzda hayata bir insan getirmiş kadar seviniyoruz. Neler yapıyoruz derseniz, kısaca; biz sevdiğimiz işi yapıyoruz.